JAK OTWORZYĆ MYJNIĘ SAMOCHODOWĄ?

TRADYCYJNA MYJNIA WODNA

Chcąc otworzyć tradycyjną myjnię samochodową i dowiadując się o dużej liczbie pozwoleń wodno-prawnych, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okres oczekiwania na pozwolenia wynosi od 3 do 8 miesięcy, a i tak nie mamy pewności, czy takie pozwolenie otrzymamy. Mrozimy więc i swój cenny czas i pieniądze. Inwestując w tradycyjną myjnię wodną oprócz podstawowych maszyn trzeba zainstalować również specjalne separatory, odmulacze, odstojniki itp., a to już jest koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

MYJNIA SAMOOBSŁUGOWA

Kolejną interesującą inwestorów rzeczą są myjnie bezdotykowe, gdzie jedną z większych przeszkód to nie tylko ciągnące się w czasie pozwolenia czy koszty inwestycji (od 250 tys do 1mln zł) a sam zakres usług jakie oferuje myjnia bezdotykowa. Marżowość tych usług nie jest wysoka – koszt najdroższego żetonu to ok 8 zł, a klienci najczęściej i tak w pośpiechu wrzucają symboliczne 2 zł byle by tylko okiełznać nadmiar brudu ze swojego samochodu. Ze względu na to zwrot takiej inwestycji znacznie wydłuża się więc w czasie i może trwać nawet 10 lat.

MYJNIA PAROWA

Na przeciw wychodzi nam MYJNIA PAROWA, która praktycznie nie generuje ścieków, otwieramy ją bez żadnych pozwoleń wodno-prawnych, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Nie ma potrzeby montowania odstojników i innych dodatkowych elementów co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy.  Głównym celem myjni parowej jest EKOLOGICZNOŚĆ. Zużycie wody przy pracy parą wodną jest znikome, bo od 4 do 10l i dokładnie umyjemy 1 samochód, w przypadku myjni wodnej trzeba zużyć ok 100 l.

NAJLEPSZA OPCJA

Odpowiadając na pytanie „JAK OTWORZYĆ MYJNIĘ SAMOCHODOWĄ?”, NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM JEST OTWARCIE MYJNI PAROWEJ, która nie wymaga żadnych pozwoleń, pozwala zaoszczędzić pieniądze już na starcie, a dodatkowo pomaga zadbać o środowisko minimalizując zużycie wody potrzebnej do wykonania usługi.

WIEDZA KLUCZEM DO SUKCESU

W samym otwarciu myjni samochodowej zakup sprzętu to jedynie 1/4 biznesu, żeby dobrze ten biznes prowadzić musimy mieć WIEDZĘ, najlepiej OD PRAKTYKÓW, którzy już taki biznes prowadzą. Nie wystarczy tu wiedza uzyskana od dystrybutorów, którzy nie mają pojęcia o prowadzeniu takiego biznesu, a jedynie o sprzedaży sprzętu.

Niezbędnym elementem jest skonkretyzowana wiedza JAK OTWORZYĆ TAKI BIZNES, jak prowadzić zyskowną obsługę klienta, jaki marketing stosować w lokalnej firmie. Obowiązkowym jest również korzystanie ze specjalistycznych szkoleń z zakresu nie tylko obsługi maszyn, ale i wykonywania wszystkich usług „od A do Z”, czyli od podstawowego mycia samochodów nawet do korekty lakieru. Każdy z tych czynników przyczynia się do SUKCESU dobrze startującego biznesu.

Dużo ludzi decyduje się na otwarcie myjni po to, by myć samochody i nie zdając sobie sprawy z faktu, że na tej usłudze zarabia się NAJMNIEJ. To podstawowa usługa, która powinna służyć tylko do POZYSKANIA KLIENTÓW na dalsze usługi, a nie być jedyną w ofercie.

NAJLEPSZA DROGA DO CELU

Jeżeli nosisz się z pomysłem otwarcia biznesu myjni samochodowej, SKORZYSTAJ Z DOŚWIADCZENIA I WIEDZY PRAKTYKÓW, którzy oferują szkolenia praktyczne, minimum kilkudniowe, gdzie pokażą Ci cały zakres prowadzenia takiego biznesu. Korzystając wyłącznie z zakupu sprzętu i bez odpowiedniej wiedzy, narażasz swój biznes na szybką porażkę!