ILE KOSZTUJE MYJNIA PAROWA?

Każdy kto zastanawia się nad otwarciem myjni parowej, zadaje sobie podstawowe pytanie „JAKI JEST KOSZT MYJNI PAROWEJ?”. Często popełnianym błędem jest myślenie, że wystarczy kupić myjnię parową jako jedyne narzędzie do pracy i można otwierać swój biznes, a trzeba przecież stworzyć KOMPLET MASZYN umożliwiający kompleksowe wykonanie każdej usługi.

DOPOSAŻENIE MYJNI PAROWEJ

Oprócz myjni parowej powinno się doposażyć również przykładowo w odkurzacz do prania tapicerek, wielofunkcyjne urządzenie parowe czy maszynę polerską. Cena maszyn musi być adekwatna do ich jakości, dlatego warto je kupować od sprawdzonych firm, które są już długo na rynku.

Inwestycja w wyposażenie stacjonarnej czy mobilnej myjni parowej, jest więc taka sama, ponieważ używa się tych samych maszyn ale znacznie różni się zakres ich wykorzystania ze względu na odmienność wykonywanych usług.

USŁUGI MOBILNEJ MYJNI PAROWEJ

Mobilna myjnia parowa to myjnia, gdzie powinniśmy się skupić na USŁUGACH NIESTANDARDOWYCH jak czyszczenie dużych powierzchni publicznych, pranie powierzchni tapicerowanych, czyszczenie elewacji itp, czyli wszystkich typach usług, gdzie godzina naszej pracy przeliczona na metry kwadratowe, może osiągnąć nawet 1000zł za godzinę. Przy tego typu usługach, przykładowy wkład początkowy w wysokości 50 tysięcy brutto ZWRACA SIĘ OK 240% W SKALI ROKU.

USŁUGI STACJONARNEJ MYJNI PAROWEJ

Mycie samochodów bardziej sprawdza się w myjni stacjonarnej, ponieważ jesteśmy w stanie wyczyścić więcej pojazdów w krótszym czasie z dwóch powodów. Po 1 dysonujemy większą ilością stanowisk, niż w przypadku myjni mobilnej, więc usługi wykonywane są równolegle, po 2 to samochody czekają w tak zwanej „kolejce” i nie musimy tracić czasu na dojazd do każdego klienta z osobna.

W mobilnej myjni czyszczenie samochodów powinno być brane pod uwagę JEDYNIE JAKO ALTERNATYWA i dodatek do wykonywanych usług niestandardowych. Jeśli skupilibyśmy się jedynie na myciu samochodów to zwrot z inwestycji jest znacznie dłuższy i wynosi ok 30-40% w skali roku.

Odpowiadając więc na pytanie „ILE KOSZTUJE MYJNIA PAROWA?”, musimy zastanowić się, jaki wachlarz usług chcemy wykonywać. ZAKUP MASZYN TO 1/4 BIZNESU, do tego dochodzi zakup odpowiedniego samochodu lub wynajem lokalu, cała technologia usług, sprzedaż usług i marketing.