Dlaczego warto zabezpieczyć samochód przed zimą?

PO CO ZABEZPIECZAĆ?

Samochód dla każdego właściciela jest wyjątkowy i z pewnością zasługuje na permanentną ochronę. W tym przypadku nie jest istotna wartość pojazdu, którym się poruszamy, ani jego wiek, ponieważ każdy samochód wymaga pielęgnacji i ochrony. Co ciekawe, lakiery w starszych modelach  samochodów są trwalsze, ponieważ są zdecydowanie twardsze i grubsze, niż lakiery nowszych modeli samochodów. Dzieje się tak dlatego, że w dzisiejszych czasach producenci co raz chętniej używają ekologicznych lakierów, które są bardzo miękkie i podatne na zarysowania podczas codziennych czynności.

DLACZEGO NA ZIMĘ?

Zima to okres, w którym mróz i zalegające na ulicach błoto, piach czy sól niekorzystnie wpływają na stan samochodu i jego lakieru. Zwłaszcza przed zimą warto jest zabezpieczyć lakier i uchronić swój samochód nie tylko przed korozją ale i przed zarysowaniami czy nadmiernymi zabrudzeniami. Dzięki takiej ochronie ograniczysz ryzyko pojawienia się zadrapań i odprysków, czego konsekwencją jest konieczność wykonania mniej lub bardziej kosztownych napraw lakierniczych. Dodatkowa powłoka chroniąca lakier twojego samochodu nada mu niesamowitego blasku i głębi koloru. Profesjonalne zabezpieczenie lakieru samochodowego przyniesie długotrwałe efekty widoczne gołym okiem.

W JAKIM CELU?

Ponieważ niezabezpieczony metal po kontakcie z błotem i solą szybko skoroduje i nabawi się wielu mikrouszkodzeń. Należy zabezpieczyć również skorodowane już powierzchnie, by po zimie nie były w jeszcze gorszym stanie. Naniesienie warstwy ochronnej na lakier, czy to w postaci wosku czy powłoki, skutecznie uchroni lakier samochodowy przed negatywnymi skutkami  zimowych warunków drogowych i atmosferycznych oraz nada lakierowi niesamowitej szklistości i blasku.

ZALETY:

  • dłuższa żywotność lakieru
  • ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
  • ochrona przed zarysowaniami i odpryskami lakieru
  • ochrona przed zanieczyszczeniami
  • ochrona przed kwaśnymi deszczami
  • ułatwiona pielęgnacja samochodu
  • wydobycie koloru i połysku lakieru samochodowego

Istnieje wiele metod i technik zabezpieczenia lakieru samochodowego.
By wybrać odpowiednią metodę ochrony dla swojego pojazdu skontaktuj się z nami, by nasi specjaliści przedstawili Ci najkorzystniejsze rozwiązania!